Zmena názvu ThermoShield na ClimateCoating. web ClimateCoating

Výrobky ThermoShield sú pre použitie v interiéri nastavené tak, že regulujú vlhkosť v miestnosti na optimálnu hodnotu 55%. Čím je vyššia vlhkosť vzduchu v letných mesiacoch, membrána ThermoShield generuje chladenie odparovaním - klimatizácia zadarmo a to najmä v subtropických teplotách.
Teplá hlava a studené nohy pri naplno pustenom kúrení - kto by nepoznal tento častý pocit typický v zimných mesiacoch? Termokeramická membrána ThermoShield Interieur sa stará o rovnomerné rozloženie tepla v miestnosti, ktoré je vyžarované do miestnosti.
Termokeramický náter ThermoShield absorbuje teplo z výhrevného telesa a rýchlo ho transportuje po celej stene - to je faktor, ktorý zvyšuje komfort bývania. Vysoký teplotný rozdiel v miestnosti medzi podlahou a stropom je pri kúrení minimálny.
Lepšie rozloženie teploty na stenách, minimálne tepelné mosty a udržiavanie stálej vlhkosti - to všetko sú výhody termokeramického náteru ThermoShield. Vďaka týmto vlastnostiam termokeramická membrána ThermoShield minimalizuje vznik kondenzátu na stenách a tým aj tvorbu plesní. ThermoShield neposkytuje živnú pôdu (vlhkosť) pre uchytenie a rast plesní.
ThermoShield interiér je zvlášť vhodný pre alergikov a astmatikov, pretože neobsahuje žiadne známe alergénne látky. Nevytvára znečistenie vzduchu v miestnosti, pretože povlak (termokeramická membrána) je bez emisií a používa vodu ako rozpúšťadlo. Typický zápach po jeho aplikácii zmizne veľmi rýchlo. Čistý, zvlhčený a zdravý vzduch tak uľahčuje alergikom dýchanie.
ThermoShield Exterieur aplikovaný na fasáde muriva poskytuje stavebnej konštrukcii dostatok priestoru "na dýchanie" - je priedušný. Najúčinnejším spôsobom odvlhčovania je kapilárne vysychanie, pri ktorom sú voda a soľ transportované zvnútra smerom von na povrch múru. Po nanesení náteru ThermoShield sa vytvorí endotermická membrána, ktorá má vysokú schopnosť difúzie pár umožňujúcu transport vlhkosti z podkladu smerom von.
Suché múry izolujú lepšie ako vlhké. Termokeramická membrána zaisťuje, že je vlhkosť vytiahnutá zo steny. Táto vlastnosť robí výrobky ThermoShield zaujímavé nie len ako ochrana fasády stavebných konštrukcii, ale je veľmi vhodná na renováciu starých a historických budov.

Termokeramický náter ThermoShield je elastický a tým znižuje riziko tvorby mikrotrhlín na fasáde, cez ktoré by prenikala voda do podkladu (omietky). Bez mikrotrhlín nie je žiadna vlhkosť v murive - a tým ani živná pôda pre tvorbu plesní, machov a rias. Okrem toho ThermoShield znižuje elektrostatický náboj na povrchu fasády (je antistatický) a tým bráni usadzovaniu nečistôt.

Fasády a steny zostanú ako nové aj po mnohých rokoch - a bez toxínov.

ThermoShield History je priedušný (prepúšťa pary smerom von) a vďaka termokeramickej membráne účinne odvlhčuje murivo kapilárnym vysychaním, pri ktorom sú voda a soľ transportované zvnútra smerom von na povrch múru. To všetko radí termokeramický náter ThermoShield ako veľmi vhodný na ochranu fasády historických budov.
ThermoShield Nature je high-tech náter na drevo vhodný pre všetky rozmerovo stále drevené stavebné diely exteriéri. Súhra priľnavosti, pružnosti a extrémnej odolnosti spomaľuje proces starnutia dreva ideálnym spôsobom.
ThermoShield TopCoat má výborné využitie v priemysle na kovových konštrukciách. Jeho aplikácia na silá a skladovacie kontajnery dokáže vďaka reflexii slnečného žiarenia účinne eliminovať prehrievanie nádrzí, prípadne aplikácia na rozvodné potrubia minimalizuje tepelné straty.
ThermoShield TopCoat nachádza svoje uplatnenie aj na železnici - a to vďaka tomu, že zabraňuje kondenzácii vody v priestoroch s elektrickými rozvodmi. Aplikuje sa napr. na električky, kde vo fabiónoch predtým často kondenzovala voda.
Nátery ThermoShield TopCoat a TopShield tu môžu vysoko prispieť svojimi vlastnostami. Počas prestávok a aj pri práci prináša človeku pobyt v príjemne temperovaných pracovných a kancelárskych kontajneroch oddych. V každom ročnom obdobi: v zime žiadne mrznutie a v lete príjemná vnútorná klíma, napriek vysokým vonkajším teplotám.
Vďaka vysokej reflexii slnečného žiarenia dokážu nátery ThermoShield aplikované na textílie udržať teplotu pod nimi na prijateľnej úrovni. Takto možeme jednoduchým spôsobom zaistiť príjemné pracovne prostredie v horúcich letných dňoch. Reflexia slnečného žiarenia náterom ThermoShield sa môže využiť aj v "plechových" v novinových stánkoch, kde sa po aplikácii vytvorí príjemné pracovné prostredie a podstatne sa v nich zníži teplota.
Zvuk v miestnostiach naráža na rôzne reflexné povrchy - ako sú podlahy, steny a stropy. Týmto vznikajú rôzne zvukové odrazy. Aby bolo hovorom v miestnostiach dobre rozumiet, musia byť ostatné hluky čo možno najrýchlejšie rozptýlene. Natery so speciálnymi akustickými elementami ThermoShield IndustrySpecial Acoustic pomáhaju vylepšiť akustiku v priestoroch. Na stropných paneloch je toto použitie náterov ThermoShield exluzívne rozšírené už po celom svete.