Máte posprejovanú fasádu od vandalov? SCALP ponúka ucelenú radu výrobkov, ktorá rieši komplexne problémy s graffiti.

Anti-graffiti servis

Anti-graffiti servis je kompletným riešením pre Vaše problémy s graffiti. V rámci tohto servisu môžete odstrániť graffiti z nechránených povrchov. Vyčistené povrchy následne ošetriť nátermi pre preventívnu ochranu pred graffiti. Súčasťou servisu sú aj prípravky na odstránenie nových graffiti z ochranných náterov.

Odstránenie farieb a graffiti z nechránených povrchov

Vďaka prípravkom SCALP môžete odstrániť graffiti vrátane tieňov vnútri materiálov. Možno nimi odstrániť graffiti rôzneho pôvodu - sprejové farby, fixky alebo zvýrazňovače. Odstránenie je možné vykonávať zo všetkých typov povrchov stavieb, ktoré nie sú chránené nátermi pre preventívnu ochranu pred graffiti.

SCALP odstráni graffiti z fasád, ktoré sú vyrobené z rôznych prírodných či umelých kameňov, tehál, betónu, teraca, keramiky, kovov, skla, a iných povrchov.

Aplikácia náterov pre preventívnu ochranu pred graffiti

Ochranné nátery vytvárajú na povrchu ochrannú vrstvu, ktorá neprepustí graffiti do podkladu a možno ich následne ľahko a rýchlo odstrániť.

SCALP ponúka nátery v troch stupňoch odolnosti, ktorými možno chrániť akýkoľvek povrch stavby zo všetkých typov materiálov. Nátery sú ponúkané v matnom aj lesklom prevedení.

Odstraňovanie graffiti z ochranných náterov

Graffiti je možné z preventívnych náterov odstrániť bez použitia tlakovej vody, stačí len bežné čistiace prostriedky (handra, kefa a vedro s vodou).

V súvislosti s použitým typom náteru pre preventívnu ochranu pred graffiti ponúka SCALP množstvo odstraňovačov graffiti, ktoré zaručujú dokonalé a rýchle odstránenie nových sprejových výtvorov na chránených podkladoch.

Preventívna ochrana pred graffiti

Chráňte svoje fasády pred vandalmi. Novo zhotovené alebo vyčistené fasády sa v miestach, kde hrozí útok sprejerov, odporúča chrániť vhodným náterom pre preventívnu ochranu pred graffiti.

Výhody ochrany pred graffiti

Nátery vytvárajú na povrchu ochrannú vrstvu, ktorá neprepustí graffiti do podkladu a možno ho ľahko a rýchlo odstrániť.

Nátery slúžia nielen k ochrane nových alebo vyčistených povrchov pred útokmi sprejerov. Pri chúlostivých povrchoch (nátery, štruktúrované omietky) umožňuje odstraňovanie následných graffiti, tzv následný anti-graffiti servis.

Nátery majú aj hydrofóbny efekt, minimálnu vsiakavosť a sú odolné voči zašpineniu a škvrnám. Bežné nečistoty možno jednoducho zmyť vodou, graffiti pomocou odstraňovačov graffiti zvolených podľa typu náteru.

Prípravky SCALP sú 100% účinné proti všetkým druhom vyrábaných sprejov a zvýrazňovačov (fixiek). Podľa očakávaného počtu útokov sprejerov možno podľa podkladu zvoliť z troch stupňov odolnosti ochranného náteru.

Typy ochranných náterov

Ochranný náter je vhodné zvoliť podľa frekvencie útokov vandalov.

VERNACRYL 30 (ekv. GRAFITIX Parflon), SCALP PROTEC WA 67 a SCALPROTEC NFF pracujú na princípe sebaobetovania vrstvy (spolu s graffiti sa odstráni aj ochranná vrstva a po odstránení je nutné postihnuté miesto znovu impregnovať), nie je vhodný pre natreté povrchy alebo štruktúrovanej omietky.

SCALP VERNA PU16 (ekv. GRAFITIX M.P.2) permanentný náter, ktorý bez nutnosti obnovenia odoláva až 25 cyklom odstránenia následných graffiti z jedného miesta.

SCALP VERNASOLV PU31 (ekv. GRAFITIX Vernis ROC) veľmi odolný anti-graffiti náter, ktorého odolnosť proti následnému odstraňovaniu graffiti je až 100 cyklov na jednom mieste, vyrába sa v transparentnej (Vernis) alebo farebnej (Peinture) verzii. Podľa vzhľadu podkladu je možné zvoliť medzi lesklým a matným prevedením náteru.

Nátery nie sú určené len pre minerálne podklady, ale možno ich vďaka doplnkovým náterom aplikovať na všetky prvky povrchov fasád.

SCALP PRIMER 36 (ekv. GRAFITIX Primaire ROC) použijeme pre nesúdržné podklady, izoluje spodné vrstvy náterov, zamedzuje tzv "mokrému" vzhľadu plôch natretých nátery SCALP VERNA PU16 (ekv. GRAFITIX M.P.2) a SCALP VERNASOLV PU31 (ekv. GRAFITIX Vernis ROC).

Odstránenie graffiti z náterov

Odstránenie graffiti z ochranných náterov je veľmi jednoduché. Vďaka tomu, že ochranné nátery zadržia sprejovú farbu na povrchu, stačí naniesť odstraňovač graffiti a po rozpustení graffiti umyť povrch tlakovou vodou.