Mach na streche je častým problémom. Po odstránení machu na streche získate opäť pôvodný vzhľad Vašej strechy a to bez výmeny strešnej krytiny. Odstrániť je možné aj ďalšie organické nečistoty.

Čo sú organické nečistoty?

Medzi organické nečistoty patria riasy, plesne, machy a huby.

Pred týmito nečistotami možno chrániť nielen strechy, ale aj fasády, chodníky, múry, terasy, ploty a iné.

Odstránenie organických nečistôt

Fasády so zelenou riasou či mach na streche nevyzerajú na domoch príliš pekne. Nemusíte zúfať. Prostriedky SCALP Vám umožnia dokonale odstrániť tieto nevzhľadné nečistoty a navrátiť tak čisteným povrchom pôvodný vzhľad. Navyše budú ošetrené povrchy chránené pred opätovným výskytom týchto nečistôt na dobu niekoľkých rokov.

Prípravky SCALP dokážu odstrániť organické nečistoty z prírodných i umelých kameňov, tehál, betónu, teraca, farbených alebo prefarbených povrchov, keramiky, pálenej i betónovej strešnej krytiny, eternitu, ale aj z hliníkových alebo eloxovaných povrchov.

Výhody odstránenia machov, rias, plesní a húb

Čistením machov, rias, plesní a húb šetríte drahocenný čas i peniaze. Výmena strešnej krytiny je časovo i finančne náročná. Nátery fasád taktiež.

Po odstránení machov, rias, plesní a húb budú strešné krytiny aj fasády vyzerať ako nové.

Pokiaľ si tieto práce nechcete robiť sami, ponúkame Vám kompletný servis, ktorý k Vašej plnej spokojnosti vykonávajú vyškolení pracovníci našej firmy.

Pri kúpe prostriedkov na odstránenie organických nečistôt Vám poskytneme bezplatné poradenstvo o ich správnej aplikácii. Samozrejmosťou je aj technická podpora.

Ochrana pred tvorbou rias, machov a plesní

Chráňte svoje fasády a strechy pred tvorbou organických nečistôt, ako sú riasy, machy a plesne. Ochranu možno vykonávať preventívne alebo po odstránení organických nečistôt z povrchov stavieb, ktoré boli riasou, machmi alebo plesňami napadnuté. Stačí použiť vhodný náter proti plesni.

Kedy povrchy chrániť?

Najlepšie je samozrejme prevencia. Dostatočnou prevenciou zabránite vzniku machu a rias, a tým sa vyvarujete ich prípadného odstránenia.

Ak bola Vaša fasáda či strecha už machmi a riasami napadnutá, je po ich odstránení nutné očistené povrchy chrániť. Ochranu vyčistených povrchov je vhodné vykonať prostriedkom s preventívnym účinkom proti novotvorbe organických nečistôt. Bez následného ošetrenia vyčistených povrchov sa organické nečistoty veľmi rýchlo (v priebehu 2 až 3 mesiacov) vracajú, pretože sú tu vhodné podmienky pre ich rast.

Aký prostriedok je vhodný na ochranu povrchov?

Z výrobnej rady SCALP je pre účely ochrany povrchov pred organickými nečistotami určený ANTI-MOUSSE 77.

SCALP ANTI-MOUSSE 77 vytvára po zaschnutí na povrchu vo vode ťažko rozpustné zlúčeniny, ktoré majú fungicídny a dezinfekčný účinok a zabraňujú tak novotvorbe rias, machov, plesní a húb po dobu niekoľkých rokov.

SCALP ANTI-MOUSSE 77 je pretierateľný akoukoľvek farbou a možno naň nanášať lepidlá pre lepenie kontaktných zatepľovacích systémov, tenkovrstvové omietky a iné materiály s istotou, že pod týmito vrstvami nedôjde k novotvorbe organických nečistôt, a tým k odlupovaniu vrchných náterov a omietok.

Kedy môžeme SCALP ANTI-MOUSE 77 použiť?

Prípravok SCALP ANTI-MOUSSE 77 je vhodné využiť v týchto situáciách:

  • K príprave podkladu - pre nanášanie ďalších materiálov (farieb, omietok, lepenie kontaktných zatepľovacích systémov, ai).
  • Pri rekonštrukcii povrchov, ochrane vyčistených alebo novo zhotovených povrchov pred tvorbou organických nečistôt.

Použitie výrobkov SCALP

Použitie čistiacich prostriedkov SCALP je jednoduché. Pracovný postup je zložený z niekoľkých jednoduchých krokov.

  • naniesť čistiaci prostriedok
  • nechať pôsobiť
  • opláchnuť studenou tlakovou vodou (wap)
  • naniesť ochranný prostriedok
  • nechať zaschnúť

Nižšie nájdete podrobnejší návod, v ktorom sú uvedené aj konkrétne názvy prípravkov SCALP.

Aplikácia je na všetky typy povrchov rovnaká.

Systém SCALP

Prípravky SCALP je možné využiť predovšetkým v rámci pravidelnej údržby povrchov - čistenie fasád a striech. Je možné ich tiež využiť v prípade prípravy povrchu pre následné lepenie kontaktného zateplenia či pri nanášaní náterov na povrchy znečistené organickou nečistotou.