Čistenie fasády domu Vám umožní odstrániť atmosférickej nečistoty. Dajte Vašej fasáde opäť nový vzhľad.

Čo sú atmosférické nečistoty?

Medzi atmosferické nečistoty patria prachové častice, smog, sadze a iné nečistoty. Ďalšie nečistoty na Vašej fasáde vznikajú reakciami fasády s kyslými dažďami. Vďaka tejto reakcii vznikne na povrchu fasády čierny povlak, ktorý sa nedá odstrániť iba vodou.

Pred týmito nečistotami môžete chrániť nielen fasády, ale aj strešné krytiny, terasy, múry, chodníky a iné povrchy stavieb, ktoré sú vystavené pôsobeniu vplyvu životného prostredia.

Odstránenie atmosférických nečistôt

Vďaka výrobkom Scalp môžete z fasád domov odstrániť atmosférickú špinu. Nečistoty možno týmito prípravkami odstrániť z prírodných i umelých kameňov, tehál, betónu, teraca, farbených alebo prefarbených povrchov, keramiky, pálenej i betónovej strešnej krytiny, eternitu, ale aj z hliníkových alebo eloxovaných povrchov.

Výhody odstránenia nečistôt

Pri odstránení nečistôt z Vašej fasády ušetríte veľa peňazí a finančných prostriedkov. Nemusíte zabezpečovať nové nátery fasád, ktoré sú mnohokrát zdĺhavé a drahé. Čistenie fasád je rýchlejšie a ekonomickejšie.

Pokiaľ nemáte veľa času, čistenie fasády Vám vykonáme. Servis vykonáva k Vašej spokojnosti vyškolení pracovníci našej firmy.

Pri zakúpení samostatných čistiacich prostriedkov poskytneme bezplatné poradenstvo pre ich správnu aplikáciu. Technická zákaznícka podpora je samozrejmosťou.

Ochrana pred špinou z prachu, smogom, exhaláty a nečistotami z kyslých dažďov

Na vonkajšie povrchy stavieb neustále pôsobí okolité prostredie. Vplyvmi okolitého prostredia prináša znečistenia atmosférickými nečistotami (zmes prachových častíc, smogu, sadzí a exhalátov z výfukov automobilov a iných nečistôt vytvára reakciu s podkladom a kyslými dažďami na povrchoch stavieb vrstvu čiernych povlakov).

Výhody ochrany pred atmosférickými nečistotami

Hydrofóbne a oleofóbne prostriedky zabraňujú prenikaniu vody spolu s nečistotami do podkladu. Vďaka týmto prostriedkom možno povrchy ľahko umývať. Prostriedky SCALP udržujú povrchy v pôvodnom vzhľade. Ďalšou výhodou je uľahčenie následného umývania a udržiavania povrchov (špina zostáva iba na povrchu, odkiaľ ju možno ľahko odstrániť a nepreniká do podkladu).

Ochrana systémom SCALP

SCALP ponúka kompletný rad hydrofóbnych a oleofóbny prostriedkov, pre všetky savé i nesavé povrchy fasád, strešných krytín, terás, múrov, chodníkov a iných povrchov stavieb, ktoré sú vystavené pôsobeniu vplyvu životného prostredia.

Systém SCALP zahŕňa nasledujúce prostriedky:

HYDROFOBIZAČNÉ PROSTRIEDKY SCALP

 • SCALPFUGE ACRYL (ekv. GRAFITIX Hydrofugeant AS10)
 • SCALPFUGE 35
 • AQUAFUGE 18
 • SCALPFUGE AQUA PLATRE
 • SCALPFUGE OM 70 (ekv. GRAFITIX Hydrofugeaant NF)
 • SCALPFUGE PS 86
 • SCALPFUGE 32
 • SCALPFUGE ANTIMOUSSE
 • SCALP MINERALISANT 95 (ekv. GRAFITIX Mineralisant)
 • SCALP MINERALISANT 94
 • SCALP Consolidant Hydrofuge

OLEOFOBIZAČNÉ PROSTRIEDKY SCALP

 • SCALP ANTI-TACHE 07 (ekv. GRAFITIX Anti-taches)

Použitie výrobkov SCALP

Všetky prostriedky SCALP sa jednoducho používajú.

Pracovný postup sa skladá z troch jednoduchých krokov:

 • naniesť
 • nechať pôsobiť
 • opláchnuť studenou tlakovou vodou (wap)

Tento jednoduchý postup zvládnete bez cudzej pomoci a Vaša fasáda bude opäť žiariť.

Nižšie nájdete návod na čistenie pre niekoľko základných druhov povrchov pomocou výrobkov SCALP.

Systém SCALP

Výrobky radu SCALP môžete využiť ako prípravu podkladu pre nanášanie ďalších materiálov - farby, omietky, lepené kontaktné zatepľovacie systémy ai. Ďalej možno výrobky SCALP využiť pri rekonštrukcii povrchov - k dokonalému vyčisteniu plôch. Vďaka odstráneniu nečistôt získajú povrchy opäť pôvodný vzhľad.

Používaním systému SCALP predĺžite životnosť ošetrovaných povrchov.