Potrebujete rýchlo a bezpečne odstrániť staré nátery? Riešením pre vás môže byť škála výrobkov SCALP.

Odstránenie starých náterov

Odstraňovače farieb SCALP dokážu odstrániť farby a laky na vodnej báze alebo na báze rozpúšťadiel. Teda farby akrylátové, silikónové, syntetické, acetónové, zinkoglejové, surikové, olejové, ale aj polyuretánové a polyepoxidové.

Nechcené nátery možno odstrániť zo všetkých typov minerálnych podkladov. A to z vápenných omietok, prírodných aj umelých kameňov, tehál, betónu, teraca, keramiky, pálenej i betónovej strešnej krytiny alebo eternitu. Nátery je možné prostriedkami SCALP odstrániť tiež z dreva, kovu ďalších bežne používaných materiálov.

Výhody odstránenia farieb

Odstránením farieb či lakov vdýchnete starým veciam opäť nový život. Môžete si oživiť vzhľad Vašej starej drevenice či detskej stoličky.

Okrem odstránenia náterov Vám prostriedky SCALP pomôžu s odstránením zvyškov lepidiel, asfaltu, škárovacej hmoty či tmelov.

Iba dokonalé odstránenie farieb a správna príprava podkladu dokážu zaručiť priľnutie a plnú funkčnosť nového náteru alebo kontaktného zatepľovacieho systému.

Použitie výrobkov SCALP

Odstránenie nechcených náterov je veľmi jednoduché.

  • naniesť odstraňovač farieb a nechať pôsobiť
  • silné vrstvy rozvoľnené farby mechanicky odstrániť ostrú stierkou
  • na zvyšky naniesť opäť odstraňovač farieb a nechať pôsobiť
  • opláchnuť povrch tlakovou vodou

Návod je vhodný pre odstránenie zvyškov náterov alebo štruktúrovaných omietok. A to pre všetky typy povrchov.

Systém SCALP

Skupina produktov SCALP rieši odstránenie mnohých typov náterov a lakov z bežne používaných materiálov. Rieši tiež odstránenie škvŕn od farieb na priľahlých plochách, ktoré boli pri nátere zle chránené.

Vďaka produktom SCALP odstránite aj zvyšky lepidiel po strhnutí PVC alebo kobercov, asfalt, stierkové hmoty, lepidlá na dlažby a obklady a špárovacie hmoty a tmely.