Zmena názvu ThermoShield na ClimateCoating. web ClimateCoating

ThermoShield Nature Lazúra

ThermoShield Nature Lazúra je veľmi odolný a trvanlivý náter na drevené stavby a konštrukcie z dreva.

ThermoShield Nature Lazúra je odolný náter pre ochranu dreva pripravený k použitiu.

ThermoShield Nature Lazúra zachováva vlastnosti a funkcie termokeramickej membrány. Tento produkt je vhodný pre všetky stavebné prvky z dreva pre vonkajšie použitie, ktoré nie sú rozmerovo stále a stará sa o obnovu a zachovanie prirodzenej bilancie vlhkosti v dreve.

Základné vlastnosti ThermoShield Nature Lazúra

  • dlhotrvajúca ochrana dreva pred škodlivými vplyvmi životného prostredia ako ultrafialové žiarenie, smog, prach, kyseliny, soli a morská voda
  • ochrana pred poveternostnými vplyvmi ako je dážď, sneh a krupobitie...
  • zabránenie tvorbe rias, machov, húb a plesní
  • energetické úspory v zime aj v lete
  • zníženie tvorby trhlín v podklade
  • dlhodobá farebnosť

Dlhotrvajúca ochrana s ThermoShield Nature Lazúra pred záťažami životného prostredia a pri každom počasí

Slnko a teplý vzduch podporujú ThermoShield Nature Lazúra po nanesení v tom, že rýchlo vybudujú účinnú ochranu proti prenikaniu dažďovej vody. Nadmerná vlhkosť dreva sa vďaka funkcií membrán ThermoShieldu rýchlo odparí.

Množstvo odolných mikrokeramických guličiek, ktoré sa v elastickom spojive pohybujú, bránia, rovnako ako ľudská koža pri kúpaní alebo sprchovaní, prenikaniu vody do dreva. Vysoká odolnosť proti znečisteniu, vplyvom životného prostredia ako je smog, kyseliny, soli, ozón a ultrafialové žiarenie, a enormná elasticita zaisťujúca dlhodobú ochranu, ktorá zabraňuje tvorbe trhlín spôsobených krehnutím a starnutím. Trhlinky spôsobené pnutím sa silno zredukujú, pretože tepelná ochrana značne redukuje rôzne dilatačné pohyby dreva.

ThermoShield Nature Lazúra bráni tvorbe vlhkosti

ThermoShield Nature Lazúra  je odolný proti extrémom počasia, napr.: prudkému dažďu, krupobitiu alebo sneženiu. Náter sa tak stará o suché stavebné materiály a znižuje riziko nežiadúceho "ozelenenia" dreva, ktoré sa často vyskytuje ako sprievodný jav pri vzniku kondenzačnej vody. Vďaka vysokému podielu keramickej zložky bráni tvorbe vlhkosti na povrchu plášťa drevenej stavby, neposkytuje ThermoShield Nature Lazúra živnú pôdu hubám, lišajníkom a machom.

Preto môžeme úplne vynechať následnú aplikáciu jedov škodlivých pre životné prostredie a zdravie. Škodám spôsobených pliesňami v dreve alebo na jeho povrchu sa zabráni, lebo náter prevádza kolísavý podiel vlhkosti v dreve na ustálenú vlhkosť stavby.

ThermoShield Nature Lazúra je dimenzovaný tak, že tieto funkcie sú k dispozícií počas celých rokov napriek všetkým zaťaženiam. Podnebie so svojim prirodzeným kolísaním ponúka aj nutné okrajové podmienky k tomu, aby popísané stavebné fyzikálne procesy so svojimi žiadúcimi efektmi úspory energie a ochrany mohli neustále prebiehať.

ThermoShield Exterieur aplikovaný na fasáde muriva poskytuje stavebnej konštrukcii dostatok priestoru "na dýchanie" - je priedušný. Najúčinnejším spôsobom odvlhčovania je kapilárne vysychanie, pri ktorom sú voda a soľ transportované zvnútra smerom von na povrch múru. Po nanesení náteru ThermoShield sa vytvorí endotermická membrána, ktorá má vysokú schopnosť difúzie pár umožňujúcu transport vlhkosti z podkladu smerom von.
Suché múry izolujú lepšie ako vlhké. Termokeramická membrána zaisťuje, že je vlhkosť vytiahnutá zo steny. Táto vlastnosť robí výrobky ThermoShield zaujímavé nie len ako ochrana fasády stavebných konštrukcii, ale je veľmi vhodná na renováciu starých a historických budov.

Termokeramický náter ThermoShield je elastický a tým znižuje riziko tvorby mikrotrhlín na fasáde, cez ktoré by prenikala voda do podkladu (omietky). Bez mikrotrhlín nie je žiadna vlhkosť v murive - a tým ani živná pôda pre tvorbu plesní, machov a rias. Okrem toho ThermoShield znižuje elektrostatický náboj na povrchu fasády (je antistatický) a tým bráni usadzovaniu nečistôt.

Fasády a steny zostanú ako nové aj po mnohých rokoch - a bez toxínov.

ThermoShield History je priedušný (prepúšťa pary smerom von) a vďaka termokeramickej membráne účinne odvlhčuje murivo kapilárnym vysychaním, pri ktorom sú voda a soľ transportované zvnútra smerom von na povrch múru. To všetko radí termokeramický náter ThermoShield ako veľmi vhodný na ochranu fasády historických budov.
ThermoShield Nature je high-tech náter na drevo vhodný pre všetky rozmerovo stále drevené stavebné diely exteriéri. Súhra priľnavosti, pružnosti a extrémnej odolnosti spomaľuje proces starnutia dreva ideálnym spôsobom.