Zmena názvu ThermoShield na ClimateCoating. web ClimateCoating

ThermoShield VitalProtect Aktiv

ThermoShield Sanosil S 010 (VitalProtect Aktiv) deaktivuje plesňové toxíny a alergény v stene rovnako ako vo vzduchu. Zatiaľ nebol identifikovaný žiadny mikroorganizmus, ktorý by nebol Sanosilom zneškodnený. Dobrá kompatibilita materiálu chráni stavebnú konštrukciu.

Sanosil S 010 (VitalProtect Aktiv) je šetrný k životnému prostrediu a úplne bezpečný pre ľudský organizmus.

Preto je tento výrobok vhodný do všetkých obytných priestorov vrátane kuchyne či detskej izby. Izby sú obývateľné bezprostredne po ošetrení prípravkom.

Sanosil S 010 (VitalProtect Aktiv) vykazuje vysoký dezinfekčný potenciál a nie je toxický. Po aplikácii sa rozkladá na komponenty, ktoré sú pôvodnými zložkami pitnej vody.

Po ošetrení môžu byť odstránené tapety a ďalšie materiály ľahko likvidované s bežným komunálnym odpadom.

K ochrane proti zvýšenej kontaminácii spórami pri použití Sanosil S 010 (VitalProtect Aktiv) sú povinné osobné ochranné prostriedky, ako je ochranný odev a dýchací maska.

Základné fakty o ThermoShield Sanosil S 010 (VitalProtect Aktiv):

  • Použitie možné vo všetkých obytných miestnostiach
  • Šetrné k životnému prostrediu a absolútne bez zvyškových častíc
  • Žiadne zdravotné riziko
  • Krátka doba kontaktu a čas dezinfekcia
  • Trvalo deaktivuje všetky známe plesne toxíny a ich alergény
  • Žiadny vývoj odporu
  • Chráni stavebné konštrukcie
  • Žiadne nebezpečné zložky podľa 89/542/EWG
  • Dermatologicky testované a hodnotené ako "veľmi dobré"

 

Tvorba plesňovej huby v bytoch a v domoch je problém, ktorý treba brať vážne a ktorý neprispieva iba k znehodnocovaniu nehnuteľností, ale môže poškodzovať v silnej miere aj zdravie ľudí.

Štatistika vychádza z toho, že každý tretí byt a každý tretí dom je napadnutý plesňou.

Tradičný boj s plesňou sa vykonával spravidla prostredníctvom priameho nánosu čiastočne jedovatých substancií na viditeľné plesne. Pri tejto aplikácii neboli zohľadnené ani spóry vo vzdušnom priestore, ani neskoršia obývateľnosť ošetrených priestorov.

ThermoShield Sanosil S 010 (VitalProtect Aktiv): ochrana proti plesni

Náš systém boja s plesňou a systém prevencie Sanosil S 010 (VitalProtect Aktiv) a ThermoVital je naproti tomu inovácioa. Sanosil S 010 (VitalProtect Aktiv) je ph-neutrálny, nezaťažujúci životné prostredie a úplne bez zvyškov. Manipulácia je úplne bezpečná a neobsahuje žiadne zdravotné riziká.

Priestory sú po ošetrení a krátkom čase pôsobenia ihneď znovu obývateľné. Sanosil S 010 (VitalProtect Aktiv) deaktivuje jedy plesňovej huby a ich alergény, má krátky dezinfekčný čas a nie je to žiaden nebezpečný materiál podľa 89/542/EHS. Doposiaľ nie sú známe žiadne mikroorganizmy,ktoré by Sanosil S 010 (VitalProtect Aktiv) neinaktivoval. Pritom je veľmi vysoká znášanlivosť materiálu na Sanosil S 010 (VitalProtect Aktiv), stavebná substancia je ušetrená.

ThermoShield Sanosil S 010 (VitalProtect Aktiv): odstránenie plesní

Sanácia plesňovej huby patrí do ruky profesionála, pretože k úspešnému a dlhodobému ničeniu musí byť známa, ako aj odstránená príčina napadnutia. My používame pri ničení plesňových húb biologický produkt, ktorý plesňovú hubu na stene, ako aj spóry vo vzduchu deaktivuje a odstraňuje. Toto je možné len preto, lebo Sanosil S 010 (VitalProtect Aktiv) – produkty nie sú škodlivé pre ľudský organizmus a tak predstavujú v sanácii plesňových húb pravú inováciu.

Aplikácia ThermoShield Sanosil S 010 (VitalProtect Aktiv) / Spôsob postupu

Ošetrenie kontaminovaného prostredia nasleduje v troch krokoch:

1. Ošetrenie viditeľných plesňových kultúr:

Sanosil S 010 (VitalProtect Aktiv) „ aktiv“ ničiteľ plesňových húb sa rozstrieka na viditeľne sfarbené oblasti.
Doba pôsobenia je 25 až 30 min.

2. Ošetrenie vzdušného priestoru a sekundárna kontaminácia:

Sanosil S 003 (VitalProtect Pro) odstraňovač spórov sa rozpráši voľným kolísaním a homogénne horúcim rozprašovačom do priestorového vzduchu. Nábytok ostáva v priestore ošetrovania, aby sa na ňom zachytené spóry inaktivovali. Doba pôsobenia je cca 120 min. Náväzne na to sa ošetrovaný priestor vyvetrá a pripraví na náter s ThermoVital. Podľa kontaminácie musia byť po odstránení obkladov stien doošetrované miesta, napadnuté plesňovou hubou s Sanosil S 010 (VitalProtect Aktiv), ničiteľom plesňovej huby.

3. Prevencia s ThermoVital:

Len takto práve dekontaminovaný a dezinfikovaný priestor obdrží dvojnásobný náter ThermoVital na prevenciu proti plesňovej hube. Pritom neexistujú sú žiadne hranice pre mnohotvárnosť vzhľadu s vyše 4 000 farebnými tónmi.

Oblasti aplikácie ThermoShield Sanosil S 010 (VitalProtect Aktiv)

Spálňa, obývačka, kuchynské a sanitárne priestory, podkrovia, kancelárske priestory, pivničné Priestory, plavárne, vínne pivnice podľa DIN EN 13 300

Výrobky ThermoShield sú pre použitie v interiéri nastavené tak, že regulujú vlhkosť v miestnosti na optimálnu hodnotu 55%. Čím je vyššia vlhkosť vzduchu v letných mesiacoch, membrána ThermoShield generuje chladenie odparovaním - klimatizácia zadarmo a to najmä v subtropických teplotách.
Teplá hlava a studené nohy pri naplno pustenom kúrení - kto by nepoznal tento častý pocit typický v zimných mesiacoch? Termokeramická membrána ThermoShield Interieur sa stará o rovnomerné rozloženie tepla v miestnosti, ktoré je vyžarované do miestnosti.
Termokeramický náter ThermoShield absorbuje teplo z výhrevného telesa a rýchlo ho transportuje po celej stene - to je faktor, ktorý zvyšuje komfort bývania. Vysoký teplotný rozdiel v miestnosti medzi podlahou a stropom je pri kúrení minimálny.
Lepšie rozloženie teploty na stenách, minimálne tepelné mosty a udržiavanie stálej vlhkosti - to všetko sú výhody termokeramického náteru ThermoShield. Vďaka týmto vlastnostiam termokeramická membrána ThermoShield minimalizuje vznik kondenzátu na stenách a tým aj tvorbu plesní. ThermoShield neposkytuje živnú pôdu (vlhkosť) pre uchytenie a rast plesní.
ThermoShield interiér je zvlášť vhodný pre alergikov a astmatikov, pretože neobsahuje žiadne známe alergénne látky. Nevytvára znečistenie vzduchu v miestnosti, pretože povlak (termokeramická membrána) je bez emisií a používa vodu ako rozpúšťadlo. Typický zápach po jeho aplikácii zmizne veľmi rýchlo. Čistý, zvlhčený a zdravý vzduch tak uľahčuje alergikom dýchanie.